ha4k-b0y.tk
Main
Login
Registration
Thursday, 12.13.2018, 3:07 PMWelcome Guest | RSS
Meni

Komentari :))

Kako vi izgleda sajtov?
Rate my site
Total of answers: 8

Statistika

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Login form

Како до подолга врска?

Како
до
подолга
врска?

Да имате врска која навистина трае е нешто што сите луѓе го сакаат. Тие сакаат да имат покрај себе некого на кој можат да се потпрат. Некој кој ќе биде покрај нив и некој со кој ќе можат да се забавуваат. Да уживате со вашиот партнер е клуч кон градење врска која трае.


Направете ја врската приоритет во вашиот живот


Нека ви биде приоритет во животот да се забавувате и да бидете безгрижни кога сте со вашите сакани. Не дозволувајте стресот и грижите од работа да ја расипат вашата врска. Дозволете си себеси да си поминувате убаво додека сте заедно.

Добра работа која можете да ја направите е да се посветите на вашиот партнер барем една ноќ во неделата за да уживате во времето поминато заедно. По можност, залагајте се за повеќе од една ноќ неделно, но барем ветете му ја таа една ноќ. Забавувајте се и заборавете на проблемите.

Запомнете дека сакате врска која трае и тоа требе да ви биде поважно од сите они секојдневни проблеми. Не дозволувајте си да заборавите што навистина е важно. Кога ќе можете да го направите тоа, сте ги зголемиле шансите да имате подобра и подолготрајна врска.Што сакаат мажите кај женитеШто
сакаат
мажите
кај
жените
Често се вели дека ниеден маж неможе да разбере што жените навистина сакаат. Но и да се открие што мажите сакаат кај жените воопшто не е лесно. Додека секој маж сака различни работи, има некои стандардни работи кои сите мажи ги сакаат кај жените. Па што е тоа што ги прави жените посакувани?


Добар изглед

Добро, да не бидеме лицемерни за тоа што сакаат мажите кај жените. Деведесет проценти од луѓето велат дека жената треба да биде убава за да им го привлече вниманието. Ова не покажува дека мажите се плитки или нешто слично. Но да, жената треба да изгледа пристојно однадвор за да мажите се заинтересираат и да дознаат што има одвнатре.

Интелигенција

Жена која знае што сака и е интелигентна е голем плус кај мажите. Но не сите мажи ги привлекуваат интелигентни жени. Всушност „убавина со мозок" е доста привлечно за мажите. Спротивно од она што многу луѓе мислат, мажите не бараат само жена со која ќе можат да разговарат во спалната соба туку жена со која ќе можат да разговарат за нешто сериозно и надвор од неа.

Некоја која ќе направи да се почувствуваат барани


Мажите сакат жени кои не се наметливи и можат да бидат независни, но тие исто сакат да бидат барани. Жена која постојано одбива помош од маж само за да покаже дека може да се снајде сама не е многу атрактивно кај мажите. Да, гордоста е карактеристика која е привлечна, но мажите сакаат жени кои не се премногу горди и бараат помош кога им е потребна.

Останатите работи кои мажите ги сакаат кај жените вклучуваат разбирање, некој кој им дава простор, доверба, искреност и сочувство.

Се надеваме дека оваа информација за она што мажите сакаат кај жените ќе ви помогнат да станете повеќе посакувана меѓу мажите.


Како да ја направите вашата врска поинтересна

Продолжува од Како да ја направите вашата врска поинтересна.

Ако сакате да ја направите вашата врска поинтересна, вие сте кандидат за жешка моногамија. Веќе не е потребно да изневерувате за да добиете некои работи, доволно е да испробате некои од следниве предлози:

Како
да ја
направите
вашата
врска
поинтересна

Долна облека

Купете си некое ново парче долна облека и не заборавајте секогаш да имате позитивна слика за вашето тело.

Резервна мисла

Поминете некое време од денот размислувајки што сакате да правите со партнерот вечерва.

Палави допири

Масажа - купете и некои масла за масажа кога веќе купувате свеќи.

Бакнувајте се

Уживајте во добрите застарени долги бакнежи.

Љубовна прошетка

Одете заедно на прошетка и држете се за раце.


Зошто мажите толку го сакаат оралниот сексТолку многу врски се распаднале токму заради недоразбирања за ова толку едноставно прашање што статистичарите не се ни трудат да пресметаат. Предрасуди, одвртсност или неразбирање, без разлика на причините, илјадници мажи се лишени од ова задоволство, а илјадници жени не разбираат зошто врската не им оди.

Рутината во сексуалниот живот ја убива желбата и кај мажите и кај жените. Сменувањето на позите го менува чувството и тоа многу добро го знаат сите дами. И со оралниот секс е истото. За разлика од жените кои имаат неколку стотици повеќе нервни завршетоци и можат да доживеат барем два вида на оргазам, мажите се малку "оштетени” во таа област и оралниот секс всушност е единствениот начин да го сменат барем малку чувството.Повеќето мажи мечтаат уште од тинејџерска возраст да видат жена, застаната на колена која се оддала само на тоа да го задоволи. Едноставно, прифатете дека, додека жените мечтаат да се шетаат под светлината на месечината, по плажа со мажот од своите соништа, момчињата се далеку многу по практични.

Фактот дека оралниот секс е нешто специјално, како и тоа дека чувството е поразлично од обично, ги прави мажите брзо да летнат до небо. Стимулирањето на различен начин го засилува чувството и логички води до побрз крај.Prebaruvanje
widgeo.net

Kalendar
«  December 2018  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Forum Prijateli
  • Create your own site


  • Copyright MyCorp © 2018Create a free website with uCoz